چگونه ماهی کپور صید کنیم؟

صید ماهی کپور

شما هم اگر از طبیعت گردان و عاشقان طبیعت و سبزه و چمن باشید، شاید صید ماهی تا بحال به ذهنتان خطور کرده باشد. صید ماهی میتواند بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد همچنین ممکن است در صورت موفقیت در صید، یک وعده غذایی لذت بخش و مجانی باشد، ماهی کپور از جمله ماهیانی است که میتوان همچون قزل آلا در رودخانه ها و دریاچه ها یافت کرد. اما شاید شما همیشه از لذت صید ماهی محروم بوده باشید، اگر میخواهید یک صید موفق و خوب و لذت یک ماهی کباب داغ و دلپذیر را داشته باشید با ما در این مقاله همراه باشید.

انواع روش های صید کپور

  • صید به وسیله قلاب

قلاب ماهی گیری

از هر وسیله ماهیگیری می توان برای صید کپور استفاده کرد، اگرچه میله بلندتر برای ماهیگیری شناور از ساحل مناسب تر است، زیرا آنها اهرم بیشتری را هنگام بازی با ماهی می دهند و در هنگام صید از خط ساحلی کمک می کنند.

8-10 فوت یک میله با اندازه خوب برای یک ماهیگیر جوان، 12 فوت برای یک بزرگسال است. استحکام خط 8-10 پوند و قلاب سایز 8-10 توصیه می شود. به طور سنتی از یک قرقره ثابت با یک بازوی وثیقه برای ماهیگیری شناور استفاده می شود، البته می توان از قرقره های سبک طعمه دار استفاده کرد. اگر به ماهیگیری شناور می‌پردازید، یک شناور به سبک «اروپایی» به‌سبک «waggler» روی یک باببر سنتی توصیه می‌شود. واگلرها از نظر شکل بدن بسیار لاغرتر هستند و ریخته‌گری با دقت بسیار آسان‌تر است. آنها همچنین نشانه بهتری در نیش برای ماهیگیر کپور دارند. اکنون آنها را می توان در اکثر فروشگاه های لوازم ماهیگیری پیدا کرد.

از طرف دیگر، اگر قبلاً یک میله چرخشی متوسط ​​6 یا 7 فوتی (3/8 – 1 اونس فریب) یا مشابه آن در گاراژ خانه دارید، کافی است آن را با یک وزنه تخم‌مرغی کشویی با یک مهره بچینید تا از برخورد سرب جلوگیری کنید. قلاب (عکس زیر را ببینید)؛ با استفاده از توصیه های خط، قلاب و طعمه در بالا، کپور را می توان به راحتی از اکثر آب ها صید کرد.

قلاب ماهی

مانطور که قبلا گفته شد، عکس بالا یک دکل ماهی کپور خوب را نشان می دهد که از موادی ساخته شده است که اکثر ما در حال حاضر در جعبه های خود داریم. برای شروع نیازی به بیرون رفتن و خرید چیز جدیدی نیست. می توانید ذرت را مستقیماً روی قلاب قرار دهید یا یک دکل مو ببندید (بخش بعدی را ببینید) و طعمه را روی مو قرار دهید. در هر صورت این دکل مقدار زیادی ماهی کپور در محدوده 5 تا 15 پوند برای شما صید می کند.


  • صید به روش استفاده از گلوله ای از پلت

اگر می‌خواهید به طور منظم گلوله های پلت را طعمه کنید، گلوله‌ها می‌توانند غذای مناسبی برای تمیز نگه داشتن مناطقی باشند که ماهی کپور مرتباً از آنها بازدید می‌کند. استفاده از گلوله های کوچک در این شرایط چند هدف را دنبال می کند. گلوله کوچکتر مواد غذایی بیشتری برای شکار کپور ایجاد می کند و در عوض باعث می شود آنها مدت زمان بیشتری را در محل صرف کنند و به دنبال اقلام کوچکی باشند که ممکن است از دست داده باشند.

از آنجایی که کپور برای مدت طولانی تری در محل طعمه گذاری شده حضور خواهد داشت، این بدان معناست که آنها منطقه را سریعتراز غذا خالی می کنند، البته اگر علف های هرز یا زباله در محل وجود داشته باشد. گلوله‌های کوچک اغلب می‌توانند ترکیبی عالی برای تمیز کردن مناطقی از علف‌های هرز متراکم ایجاد کنند، در حالی که با بویلی یا سایر مواد غذایی بزرگ‌تر ممکن است هفته‌ها طول بکشد، زیرا ماهی‌ها به سختی در نزدیکی بستر دریاچه تغذیه نمی‌کنند.

ترکیب پلیت

از آنجایی که ماهی ها زمان بیشتری را در محل صرف جستجوی تمام آن مواد غذایی کوچک می کنند، همچنین به این معنی است که شما مجبور نیستید مقدار زیادی از آن را در آن قرار دهید، با طعمه های بزرگتر ممکن است مجبور باشید کیلو و کیلو گرم آنها را در آن منطقه قرار دهید. تا زمانی که ممکن است، اما با گلوله های کوچکتر گاهی اوقات فقط چند مشت کافی است.

ایجاد یک مخلوط اسپاد با گلوله

گلوله ها می توانند یک پیچ و تاب کاملاً جدید در مخلوط اسپاد ایجاد کنند، زمانی که برای اولین بار معرفی شدند بسیار ترد و ترد هستند، اما به مرور زمان به آرامی نرم می شوند و جاذبه های زیادی را بیرون می آورند. وقتی پلت را به مخلوط اضافه می کنید باید به این فکر کنید که می خواهید با آن به چه چیزی برسید، اگر آن را به سایر مواد غذایی کوچک مانند خرده جوش یا ذرات ریز اضافه می کنید، استفاده از پلت 4 تا 6 میلی متری برنده شما خواهد بود، اما اگر در حال استفاده از مواد غذایی بزرگتر مانند بویلی ها/ آجیل ببر و غیره هستید، پس شاید استفاده از گلوله های 6 تا 8 میلی متری را برای تکمیل ترکیب و اندازه پیشنهادات رایگان موجود در نظر بگیرید.

پلیت

استفاده از گلوله‌های بزرگ‌تر اغلب باعث می‌شود که ماهی‌ها بیشتر در محل حرکت کنند، زیرا آنها مجبور نیستند زمان زیادی را صرف الک کردن منطقه برای جستجوی مواد غذایی کوچک کنند. در عوض، این اغلب می‌تواند گرفتن آنها را آسان‌تر کند. ماهی کپور در حال حرکت بیشتر از ماهی کپوری که در یک مکان تغذیه می کند قابل گرفتن است، بنابراین در مورد وضعیت تغذیه ای که می خواهید ایجاد کنید به دقت فکر کنید.

اگر قصد دارید گلوله را به مخلوط مرطوب/نم اضافه کنید، به عنوان مثال یک سطل نرم کننده کبوتر، توصیه می شود این کار را درست قبل از شروع جویدن انجام دهید، اضافه کردن آن از قبل به این معنی است که رطوبت به گلوله می رسد و حتی قبل از اینکه وارد دریاچه شود، آن را به حالت خمیر در آورید، جایی که اگر آن را درست قبل از اینکه بجوشانید، آن را خوب و تازه نگه می دارد و هنوز هم یک بار در شنا آن ترد فوق العاده را خواهد داشت.همچنین شما برای خرید غذای ماهی کپور و انواع پلت به فروشگاه ما رجوع کنید.

طعمه گذاری گلوله

طعمه گذاری با گلوله را می توان به روش های مختلفی انجام داد، از طعمه گذاری در حاشیه تا طعمه گذاری در فاصله با اسپمب. یکی از بهترین راه‌ها برای طعمه‌گذاری با گلوله، ایجاد توپ‌های گلوله‌ای طعمه‌ای داغ شده است. این تاکتیک ساده با مرطوب کردن گلوله انتخابی شما با آب گرم به دست می‌آید و اجازه می‌دهد تا ته نشین شود و از بیرون کمی نرم شود، قبل از اینکه آنها را با هم در گلوله‌های گلوله‌ای به اندازه مورد نیاز جمع کنید.

پلت

خرید غذای ماهی کپور

مناسب برای تعقیب

گلوله ها می توانند برای شکار ماهی کپور در همه اندازه ها فوق العاده باشند. می توانید آنها را به هر تعداد که دوست دارید معرفی کنید و آنها را زیر نظر داشته باشید، به آنها اجازه دهید تا کار خود را انجام دهند و ماهی ها را به داخل دریاچه بکشند در حالی که شما وقت خود را صرف تماشای دریاچه و قدم زدن در آن می کنید. بیشتر گلوله ها تیره رنگ هستند که تشخیص این که آیا آنها را خورده اند یا نه، برای چشم دشوار می کند، اما اگر چشمان خود را باز نگه دارید، اغلب با ماهی کپور مواجه می شوید که هنوز روی آن ناحیه کار می کند.

 

با توجه به اینکه گلوله کوچک‌تر کاملاً سبک است، اغلب می‌توانید آن را در نقاطی که ماهی کپور در حال حاضر وجود دارد، بدون ترسیدن آن‌ها معرفی کنید، یا اگر می‌خواهید آنها را به صورت نیمه رها کنید تا بتوانید یک دکل را در جای خود قرار دهید، مقداری گلوله کوچک را روی محل قرار دهید. اغلب آنها را بدون هشدار زیاد جابه جا می کنند.

روش پلت

تغذیه‌کننده‌های این روش، مطمئناً تغذیه‌کننده‌های اختصاصی ماهیگیری ماهی کپور در سال‌های اخیر محبوب‌تر شده‌اند. به‌ویژه در آب‌های ذخیره‌شده بالاتر که در آن ماهیگیری و طعمه‌گذاری منظم می‌تواند باعث ایجاد صید بیشتر ماهی شود. مخلوط‌های انواع غذای کپور پیشنهاد خوبی هستند، اما بسیاری از ماهیگیران ترجیح می‌دهند از گلوله‌های کوچکی استفاده کنند که مرطوب شده‌اند تا مخلوطی ایجاد کنند که به خوبی به فیدر بچسبد. گلوله‌های 2 میلی‌متری بویلی مخصوص ما، به‌ویژه ماهی‌های تن اقیانوس آرام ، برای این نوع ماهیگیری عالی هستند. ایجاد یک ترکیب روش بسیار جذاب که می تواند خیلی سریع با یک کیسه گلوله و مقداری آب دریاچه کنار هم قرار گیرد.

غذای ماهی کپور

شکار ماهی

 از چه گلوله ای استفاده کنیم؟

گلوله ها با سطوح مختلف روغن عرضه می شوند. برخی از آنها حاوی روغن بسیار بالایی است و برخی دیگر نه چندان. اگر می خواهید از یک گلوله در تمام طول سال استفاده کنید، توصیه می شود از یکی با محتوای روغن کم استفاده کنید. مانند گلوله های بویلی اختصاصی ما، سپس اگر می خواهید سطح روغن را افزایش دهید، می توانید این کار را با افزودن روغن دلخواه خود انجام دهید.

گلوله هایی که به طور کلی دارای محتوای روغن بالایی هستند مانند گلوله های هالیبوت  و قزل آلا هستند که از محصولات نوع پودر ماهی با هدف تغذیه برای رشد در ماه های گرمتر ایجاد می شوند. این گلوله ها از زمان اسپورینگ به بعد برای جذب بسیار عالی هستند، اما در فصل های سرد سال چندان موثر نیستند و مانع از انتشار جاذبه ها می شوند. در ماه‌های سردتر، پلت یا مخلوط گلوله‌ای از نوع درشت پایه با سطوح پایین روغن مناسب‌تر است.

طعمه های گلوله ای

گلوله ها اغلب به عنوان طعمه های قلاب در سراسر صحنه مسابقه تجاری استفاده می شوند، اما به ندرت در آب های بزرگتر کپور استفاده می شود. استفاده از آنها برای مدت زمان کوتاه می گوید 2-3 ساعت خوب است. می توانید آنها را مستقیماً از کیسه بیرون بیاورید، آنها را دریل کنید و مستقیماً روی موها قرار دهید، اما وقتی صحبت از استفاده طولانی مدت از آنها می شود، مطمئناً نیاز دارید رویکرد خود را با آنها به روش صحیح برنامه ریزی کنید زیرا در صورت عدم استفاده صحیح از بین می روند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *