چگونه ماهی کپور صید کنیم؟

صید ماهی کپور

اگر شما نیز از طبیعت گردان و دوستداران زیبایی‌های طبیعت، سبزه، و چمن هستید، شاید تجربه صید ماهی تاکنون به ذهنتان نرسیده باشد. صید ماهی، فعالیتی بسیار سرگرم‌کننده و لذت‌بخش است که باعث شادابی روح و جسم می‌شود. همچنین، در صورت موفقیت در صید، احتمالاً با یک وعده غذایی لذت‌بخش و سالم از ماهی‌های تازه، لذت خواهید برد.

ماهی کپور از آن دسته ماهیانی است که می‌توانید در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها به آن‌ها برخورد کنید. همچنین، ماهی قزل‌آلا نیز از جمله انواع ماهی‌هایی است که می‌توانید در آب‌های آزاد یافت کنید. این ماهیان زیبا و باارزش انتخابی عالی برای صید هستند.

اگر تا به حال از لذت صید ماهی محروم بوده‌اید، بهتر است فرصتی بی‌نظیر را از دست ندهید. اگر می‌خواهید تجربه‌ی صید ماهی موفق و لذت‌بخشی داشته باشید و به خدمت یک ماهی کباب داغ و دلپذیر برسید، با ما در این مقاله همراه باشید و از راهنمایی‌ها و ترفندهای ما استفاده کنید.


انواع روش های صید کپور

  • صید به وسیله قلاب

قلاب ماهی گیری

از هر وسیله ماهیگیری می توان برای صید کپور استفاده کرد، اگرچه میله بلندتر برای ماهیگیری شناور از ساحل مناسب تر است، زیرا آنها اهرم بیشتری را هنگام بازی با ماهی می دهند و در هنگام صید از خط ساحلی کمک می کنند.

8-10 فوت یک میله با اندازه خوب برای یک ماهیگیر جوان، 12 فوت برای یک بزرگسال است. استحکام خط 8-10 پوند و قلاب سایز 8-10 توصیه می شود. به طور سنتی از یک قرقره ثابت با یک بازوی وثیقه برای ماهیگیری شناور استفاده می شود، البته می توان از قرقره های سبک طعمه دار استفاده کرد. اگر به ماهیگیری شناور می‌پردازید، یک شناور به سبک «اروپایی» به‌سبک «waggler» روی یک باببر سنتی توصیه می‌شود. واگلرها از نظر شکل بدن بسیار لاغرتر هستند و ریخته‌گری با دقت بسیار آسان‌تر است. آنها همچنین نشانه بهتری در نیش برای ماهیگیر کپور دارند. اکنون آنها را می توان در اکثر فروشگاه های لوازم ماهیگیری پیدا کرد.

از طرف دیگر، اگر قبلاً یک میله چرخشی متوسط ​​6 یا 7 فوتی (3/8 – 1 اونس فریب) یا مشابه آن در گاراژ خانه دارید، کافی است آن را با یک وزنه تخم‌مرغی کشویی با یک مهره بچینید تا از برخورد سرب جلوگیری کنید. قلاب (عکس زیر را ببینید)؛ با استفاده از توصیه های خط، قلاب و طعمه در بالا، کپور را می توان به راحتی از اکثر آب ها صید کرد.

قلاب ماهی

مانطور که قبلا گفته شد، عکس بالا یک دکل ماهی کپور خوب را نشان می دهد که از موادی ساخته شده است که اکثر ما در حال حاضر در جعبه های خود داریم. برای شروع نیازی به بیرون رفتن و خرید چیز جدیدی نیست. می توانید ذرت را مستقیماً روی قلاب قرار دهید یا یک دکل مو ببندید (بخش بعدی را ببینید) و طعمه را روی مو قرار دهید. در هر صورت این دکل مقدار زیادی ماهی کپور در محدوده 5 تا 15 پوند برای شما صید می کند.

  • صید به روش استفاده از گلوله ای از پلت

استفاده از گلوله‌های پلت به عنوان طعمه می‌تواند به شکل منظم مناطق را که ماهی کپور معمولاً به آنها بازدید می‌کند، تمیز نگه دارد. گلوله‌های کوچک به دلیل حجم کمتر، مواد غذایی بیشتری را برای شکار کپور ایجاد می‌کنند و به دنبال آنها می‌گردند. این موضوع باعث می‌شود کپورها مدت زمان بیشتری را در محل تمیز شده صرف کنند و برای یافتن اقلام کوچک‌تر که ممکن است از دست داده باشند، فعالیت کنند.

با توجه به اینکه کپورها برای مدت طولانی‌تری در محل طعمه‌گذاری حضور دارند، این موضوع باعث می‌شود آنها منطقه را سریع‌تر از غذا خالی کنند، به ویژه اگر علف‌های هرز یا زباله‌ها در محل وجود داشته باشند. گلوله‌های پلت کوچک عمدتاً مناطق با علف‌های هرز متراکم را تمیز می‌کنند، در حالی که استفاده از گلوله‌های بزرگ‌تر و بویلی ممکن است هفته‌ها طول بکشد، زیرا ماهی‌ها به سختی در نزدیکی بستر دریاچه تغذیه نمی‌کنند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند گلوله‌های پلت انتخاب مناسبی برای تمیز کردن و بهبود زیستگاه‌های ماهی کپور باشند.

ترکیب پلیت

از آنجایی که ماهی ها زمان بیشتری را در محل صرف جستجوی تمام آن مواد غذایی کوچک می کنند، همچنین به این معنی است که شما مجبور نیستید مقدار زیادی از آن را در آن قرار دهید، با طعمه های بزرگتر ممکن است مجبور باشید کیلو و کیلو گرم آنها را در آن منطقه قرار دهید. تا زمانی که ممکن است، اما با گلوله های کوچکتر گاهی اوقات فقط چند مشت کافی است.

ایجاد یک مخلوط اسپاد با گلوله

گلوله ها می توانند یک پیچ و تاب کاملاً جدید در مخلوط اسپاد ایجاد کنند، زمانی که برای اولین بار معرفی شدند بسیار ترد و ترد هستند، اما به مرور زمان به آرامی نرم می شوند و جاذبه های زیادی را بیرون می آورند. وقتی پلت را به مخلوط اضافه می کنید باید به این فکر کنید که می خواهید با آن به چه چیزی برسید، اگر آن را به سایر مواد غذایی کوچک مانند خرده جوش یا ذرات ریز اضافه می کنید، استفاده از پلت 4 تا 6 میلی متری برنده شما خواهد بود، اما اگر در حال استفاده از مواد غذایی بزرگتر مانند بویلی ها/ آجیل ببر و غیره هستید، پس شاید استفاده از گلوله های 6 تا 8 میلی متری را برای تکمیل ترکیب و اندازه پیشنهادات رایگان موجود در نظر بگیرید.

پلیت

استفاده از گلوله‌های بزرگ‌تر اغلب باعث می‌شود که ماهی‌ها بیشتر در محل حرکت کنند، زیرا آنها مجبور نیستند زمان زیادی را صرف الک کردن منطقه برای جستجوی مواد غذایی کوچک کنند. در عوض، این اغلب می‌تواند گرفتن آنها را آسان‌تر کند. ماهی کپور در حال حرکت بیشتر از ماهی کپوری که در یک مکان تغذیه می کند قابل گرفتن است، بنابراین در مورد وضعیت تغذیه ای که می خواهید ایجاد کنید به دقت فکر کنید.

اگر قصد دارید گلوله را به مخلوط مرطوب/نم اضافه کنید، به عنوان مثال یک سطل نرم کننده کبوتر، توصیه می شود این کار را درست قبل از شروع جویدن انجام دهید، اضافه کردن آن از قبل به این معنی است که رطوبت به گلوله می رسد و حتی قبل از اینکه وارد دریاچه شود، آن را به حالت خمیر در آورید، جایی که اگر آن را درست قبل از اینکه بجوشانید، آن را خوب و تازه نگه می دارد و هنوز هم یک بار در شنا آن ترد فوق العاده را خواهد داشت.همچنین شما برای خرید غذای ماهی کپور و انواع پلت به فروشگاه ما رجوع کنید.

طعمه گذاری گلوله

طعمه گذاری با گلوله را می توان به روش های مختلفی انجام داد، از طعمه گذاری در حاشیه تا طعمه گذاری در فاصله با اسپمب. یکی از بهترین راه‌ها برای طعمه‌گذاری با گلوله، ایجاد توپ‌های گلوله‌ای طعمه‌ای داغ شده است. این تاکتیک ساده با مرطوب کردن گلوله انتخابی شما با آب گرم به دست می‌آید و اجازه می‌دهد تا ته نشین شود و از بیرون کمی نرم شود، قبل از اینکه آنها را با هم در گلوله‌های گلوله‌ای به اندازه مورد نیاز جمع کنید.

پلت

خرید غذای ماهی کپور

مناسب برای تعقیب

گلوله ها می توانند برای شکار ماهی کپور در همه اندازه ها فوق العاده باشند. می توانید آنها را به هر تعداد که دوست دارید معرفی کنید و آنها را زیر نظر داشته باشید، به آنها اجازه دهید تا کار خود را انجام دهند و ماهی ها را به داخل دریاچه بکشند در حالی که شما وقت خود را صرف تماشای دریاچه و قدم زدن در آن می کنید. بیشتر گلوله ها تیره رنگ هستند که تشخیص این که آیا آنها را خورده اند یا نه، برای چشم دشوار می کند، اما اگر چشمان خود را باز نگه دارید، اغلب با ماهی کپور مواجه می شوید که هنوز روی آن ناحیه کار می کند.

با توجه به اینکه گلوله کوچک‌تر کاملاً سبک است، اغلب می‌توانید آن را در نقاطی که ماهی کپور در حال حاضر وجود دارد، بدون ترسیدن آن‌ها معرفی کنید، یا اگر می‌خواهید آنها را به صورت نیمه رها کنید تا بتوانید یک دکل را در جای خود قرار دهید، مقداری گلوله کوچک را روی محل قرار دهید. اغلب آنها را بدون هشدار زیاد جابه جا می کنند.

روش پلت

تغذیه‌کننده‌های اختصاصی برای ماهی کپور، به‌ویژه در آب‌های ذخیره‌شده، در سال‌های اخیر به محبوبیت بالا دست یافته‌اند. استفاده از این تغذیه‌کننده‌ها باعث افزایش صید ماهی در آب‌های بالاتر شده است. برای ماهیگیران، انواع مختلفی از غذای کپور وجود دارد، اما برخی از آن‌ها ترجیح می‌دهند از گلوله‌های کوچک مرطوب استفاده کنند تا مخلوطی ایجاد کنند که به‌خوبی به فیدر متصل شود. گلوله‌های بویلی به‌قطر 2 میلی‌متر مخصوص ماهی کپور، به‌ویژه ماهیان تن اقیانوس آرام، برای این نوع ماهیگیری بسیار مناسب هستند. این ترکیب جذاب می‌تواند با قرار دادن یک کیسه گلوله و مقداری آب دریاچه در کنار هم، به‌سرعت ایجاد شود.

با استفاده از این تغذیه‌کننده‌های اختصاصی و روش‌های جذاب، ماهیگیران می‌توانند به صورت مؤثر و موفقیت‌آمیز‌تر ماهی کپور را صید کرده و لحظاتی خاطره‌انگیز را در آب‌ها بگذرانند. از جذابیت و اثربخشی این ترکیب‌ها، به خصوص برای ماهی‌های تن اقیانوس آرام ، بسیار خوش‌حال خواهید شد. همچنین، استفاده از گلوله‌های بویلی به‌عنوان تغذیه‌کننده‌ها، امکان ایجاد مخلوطی متنوع و جذاب را به‌سرعت به شما می‌دهد، تا به طور مستمر ماهی‌ها را به محل مورد نظر جلب کنید.

درنهایت، ماهیگیری با این ترکیبات بسیار لذت‌بخش و پر هیجان خواهد بود و به‌کمک تغذیه‌کننده‌های اختصاصی و ترکیبات متنوع، این سرگرمی را به سطح بالاتری ارتقاء دهید. از کیفیت و اثربخشی این محصولات، شما راضی خواهید بود و با موفقیت‌هایتان در ماهیگیری، لحظاتی خاطره‌انگیز را در آب‌ها به یاد خواهید داشت. با اطمینان به ما تکیه کنید و به‌سادگی تغذیه‌کننده‌های اختصاصی را دریافت کنید و از هیجان‌انگیزترین لحظات ماهیگیری لذت ببرید.

غذای ماهی کپور

شکار ماهی

 از چه گلوله ای استفاده کنیم؟

گلوله ها با سطوح مختلف روغن عرضه می شوند. برخی از آنها حاوی روغن بسیار بالایی است و برخی دیگر نه چندان. اگر می خواهید از یک گلوله در تمام طول سال استفاده کنید، توصیه می شود از یکی با محتوای روغن کم استفاده کنید. مانند گلوله های بویلی اختصاصی ما، سپس اگر می خواهید سطح روغن را افزایش دهید، می توانید این کار را با افزودن روغن دلخواه خود انجام دهید.

گلوله هایی که به طور کلی دارای محتوای روغن بالایی هستند مانند گلوله های هالیبوت  و قزل آلا هستند که از محصولات نوع پودر ماهی با هدف تغذیه برای رشد در ماه های گرمتر ایجاد می شوند. این گلوله ها از زمان اسپورینگ به بعد برای جذب بسیار عالی هستند، اما در فصل های سرد سال چندان موثر نیستند و مانع از انتشار جاذبه ها می شوند. در ماه‌های سردتر، پلت یا مخلوط گلوله‌ای از نوع درشت پایه با سطوح پایین روغن مناسب‌تر است.

طعمه های گلوله ای

گلوله ها اغلب به عنوان طعمه های قلاب در سراسر صحنه مسابقه تجاری استفاده می شوند، اما به ندرت در آب های بزرگتر کپور استفاده می شود. استفاده از آنها برای مدت زمان کوتاه می گوید 2-3 ساعت خوب است. می توانید آنها را مستقیماً از کیسه بیرون بیاورید، آنها را دریل کنید و مستقیماً روی موها قرار دهید، اما وقتی صحبت از استفاده طولانی مدت از آنها می شود، مطمئناً نیاز دارید رویکرد خود را با آنها به روش صحیح برنامه ریزی کنید زیرا در صورت عدم استفاده صحیح از بین می روند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *